Goran Milić autor je više od 250 putopisnih emisija iz 60 država, voditelj blizu 1000 emisija uživo u tri države ex Yu, novinar koji je intervjuirao više od 30 šefova država ili vlada, čovjek koji govori četiri svjetska jezika, živio je u osam država i selio se 27 puta.
U Opatiji će se osvrnuti na ono što je nedavno naučio u Izraelu, te što bi radio vidio u Hrvatskoj, a što ne. Komentirat će kako će se u Hrvatskoj, ulaskom u eurozonu, promijeniti struktura zaposlenih, vrste poslova, obrazovni i zdravstveni sustav, te kako nove tehnologije, umjetna inteligencija i globalizacija brišu granice među ljudima i narodima, dok istovremeno jača nacionalizam i ekstremizam.
Biografija:
Karijeru novinara započeo je 1970. godine. Bio je dopisnik iz New Yorka od 1980. do 1985. godine, a zatim i profesor novinarstva na Beogradskom sveučilištu od 1985. do 1988. godine. 1987. godine bio je predsjednik komisije za informiranje Univerzijade u Zagrebu. 1989. godine bio je glasnogovornik sastanka na vrhu Pokreta nesvrstanih zemalja u Beogradu. Od 29. listopada 1990. pa sve do 11. svibnja 1992. radio je kao urednik i voditelj televizijskog dnevnika Yutel. Odmah nakon obustave rada ove emisije 1992. godine Milić postaje direktor novinskog centra ratne vlade BiH, te nakon toga i glasnogovornik olimpijske delegacije BiH u Barceloni.
Od 1997. godine radi na Hrvatskoj radioteleviziji, gdje je od 2002. bio urednik i voditelj emisije Brisani prostor, a od 2004. urednik i voditelj nedjeljnog izdanja informativne emisije Dnevnik.
Autor je popularnih putopisa informativnog karaktera poput “Idemo u Ameriku”, “A sad u Europu!” i “Idemo na Sjever”, kojima je privukao pažnju hrvatske javnosti navodeći u njima nekolicinu već otprije poznatih informacija s nekim neobičnostima u kulturi ponašanja u tim dijelovima svijeta u odnosu na Hrvatsku.
Od 2011. do 2016. godine bio je direktor vijesti i programa na Al Jazeeri Balkans.
Ulaz je slobodan.
Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici.