Grad Opatija osigurao je financiranje javnog prijevoza tijekom srpnja i kolovoza 2026. godine za redovne učenike Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija i Osnovne škole „Viktor Car Emin“ Lovran s prebivalištem na području Grada Opatije, uz uvjet da je udaljenost od mjesta prebivališta do sjedišta škole veća od 1 km.
Učenici koji su tijekom školske godine već koristili pravo na prijevoz, za nastavak korištenja tijekom srpnja i kolovoza trebaju aktivirati pravo na prijevoz za svaki mjesec posebno putem aplikacije KD Autotrolej, online, na kiosku Tiska ili na prodajnom mjestu KD Autotrolej.
Učenici koji tijekom školske godine nisu koristili pravo na prijevoz, a žele ga koristiti tijekom ljetnih mjeseci, trebaju se za aktivaciju prava najprije obratiti svojoj školi.
Aktivacija se obavlja na prodajnom mjestu KD Autotrolej, Trg Velog Jože 1 u Opatiji, u razdobljima:
• od 29. lipnja do 4. srpnja 2026.
• od 29. srpnja do 3. kolovoza 2026.
Za dodatne informacije roditelji i učenici mogu se obratiti:
• Osnovnoj školi „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija – 703-916
• Osnovnoj školi „Viktor Car Emin“ Lovran – 291-133
