Početak nove školske godine veselo je obilježen u opatijskim školama. Polazak u prvi razred poseban je događaj za cijelu obitelj. Ove godine Opatija se ponosi povećanim brojem prvašića, njih čak 81 kreće u školu, a u opatijskoj “Maloj školi” ove će godine biti čak 58 učenika prvih razreda, raspoređena u tri razredna odjela.
U Područnoj školi na Veprincu 11 prvašića i njihove roditelje pozdravili su stariji učenici i učiteljice. U Ičićima je ove školske godine u prvi razred upisano 12 učenika. Učenike i učiteljice je ondje dočekao novi ulaz u zgradu s dvorišne strane, kao i prekrasna učionica na otvorenom.
Sve najbolje u školskim danima koji su pred njima, usvajanje novih znanja, ali i vremena za igru prvašicima i njihovim roditeljima zaželjeli su gradonačelnik Fernando Kirigin i ravnateljica Milana Međimorec. Grad Opatija je svim prvašićima početak školske godine uljepšao poklonom, prigodnim slikovnicama koje su im dodijelile njihove učiteljice.
I Međunarodna škola Adria započela je treću školsku godinu u Opatiji s izuzetnim interesom za njihov predškolski, osnovnoškolski i srednjoškolski program na engleskom jeziku.
Sretno svima!