Gradonacelnik Grada Opatije Ivo Dujmic, zajedno sa svojim zamjenicima Marinom Gašparic i Fernandom Kiriginom, i zamjenik župana Primorsko-goranskog Petar Mamula primili su danas clanove delegacije Županije Saranda i Grada Saranda iz Republike Albanije koji na inicijativu Vijeca Albanske nacionalne manjine Primorsko-goranske županije borave u posjeti našoj županiji i gradu. Delegaciju Sarande predvodila je gradonacelnica Florijana Koka i zamjenik župana Županije Saranda Ilir Hysi, a ostali clanovi bili su savjetnik za gospodartsvo u Gradu Saranda Shkeqim Ahmeti te direktor TZ grada Saranda Aristotel Bita. Na primanju je bilo rijeci o buducoj suradnji u podrucju kulture, turizma, EU projekata te razmjeni mladih. Uz goste iz Albanije današnjim su razgovorima nazocili predstavnik Veleposlanstva Albanije u Republici Hrvatskoj Ilir Quorri te clanovi Vijca Albanske nacionalne manjine u PGŽ Ermina Lekaj Prljaskaj i Gani Xharrahi.
Delegacija iz Sarande posjetila Opatiju
