Hrvatska slavila nad Slovenijom u pripremnoj utakmici

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u posljednjoj je pripremnoj utakmici pred odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiro u Opatiji svladala Sloveniju sa 22:20 (13:9).   U opatijskoj sportskoj dvorani „Marino Cvetkovic“ tražilo se mjesto više, a odlicna organizacija i atmosfera pokazali su da je Opatija dobar domacin za vrhunska sportska natjecanja. Uz mnogobrojne gledatelje koji su bodrili Kauboje te navijace iz Slovenije koji su došli podržati svoje rukometne reprezentativce, utakmicu su pratili i gradonacelnik Ivo Dujmic, župan PGŽ-a Zlatko Komadina, zamjenik gradonacelnika Fernando Kirigin te mnogobrojni predstavnici politickog, javnog i sportskog života iz Opatije, Rijeke i okolice, kao i predstavnici Hrvatskog rukometnog saveza. Rukometne reprezentativce su pri izlasku na teren pratiti maleni rukometaši i rukometašice iz rukometnih kubova MRK „Opatija“ i „Liburnija Opatija“.   Hrvatski rukometaši pod vodstvom Željka Babica su protiv slovenske reprezentacije koju vodi trener PPD Zagreba Veselin Vujovic imali cetiri gola prednosti na poluvremenu (13:9). Iako su naši reprezentativci u dva navrata vodili i s pet golova razlike (13:8 i 18:13), pred kraj utakmice Slovenci su izjednacili na 19:19. Hrvatska je u završnici ipak bila uspješnija, a zadnjim golom Duvnjaka i pobijedila 22:20. Najefikasniji je bio Igor Karacic sa šest golova, a po cetiri su gola dali Domagoj Duvnjak i Manuel Štrlek. Hrvatska reprezentacija u cetvrtak iz Opatije krece za Rio, gdje ce igrati u skupini A protiv Katara, Argentine, Danske, Francuske i Tunisa, a nastup ce otvoriti u nedjelju, 7. kolovoza utakmicom protiv Katara. Sutra ce još odraditi trening u opatijskoj sportskoj dvorani od 18.30 do 20.00 sati, koji ce biti otvoren za gradane.   Hrvatska – Slovenija 22:20 (13:9) Hrvatska: Stevanovic, Mihic, Duvnjak 4, Stepancic 1, Kopljar 1, Gojun, Matulic, Pešic, Karacic 6, Kontrec, Štrlek 4, Cupic, Mamic 1, Sliškovic 2, Cindric, Brozovic 3 Slovenija: Blagotinšek 1, Henihman 3, Marguc 3, Kavticnik 2, Janc 1, Cingesar 3, Skube 2, Poteko, Miklavcic 1, Gaber 2, Bezjak, Razgor, Zarabec 1, Bombac 1, Skok, Lesjak Sedmerci: Hrvatska 5 (3) Slovenija 1 (1) Iskljucenja: Hrvatska 8 minuta (Sliškovic, Kontrec, Brozovic, Gojun), Slovenija 10 minuta (Henihman, Kavticnik, Miklavcic, Gaber, Zarabec)