Održan inicijalni radni sastanak oko uređenja opatijske luke

Na  mulu opatijske luke danas je održan radni sastanak na temu razmatranja mogucnosti za uredenje opatijske luke u kojoj trenutno na glavnom gatu nema dovoljno priveznih mjesta za sve koji koriste ovu lucku infrastrukturu; problem je to osobito izražen u jeku sezone, ali i sve prisutniji tijekom cijele godine.  Razmatrale su se tako opcije koje se mogu iskoristiti u okviru Nacionalnog programa za izgradnju luka i lucica. Projekt revitalizacije Luke Opatija koji realiziraju  resorno ministarstvo, PGŽ, Grad Opatija i ŽLU Opatija – Lovran -Mošcenicka Draga, a za koji je izraden idejni projekt, velik je te u realizaciji dugorocan i opsežan projekt, za ciju je izvedbu i  zatvaranje financijske konstrukcije po fazama svakako nužno oslanjanje na sredstva iz fondova EU. Na današnjem radnom sastanku okupili su se predstavnici ŽLU Opatija – Lovran – Mošcenicka Draga, zatim rijeckog Fakulteta za pomorstvo, predstavnici malih brodara, vlasnika izletnickih brodova, tvrtke Rijekaprojekt i Grada Opatije, koji je i inicijator ovog preliminarnog radnog sastanka s ciljem da se upoznaju s varijantama i realnim opcijama koje bi mogle riješiti pitanje korištenja i potreba lucke infrastrukture u centru Opatije. Gradonacelnik Ivo Dujmic namjerava se intenzivnije ukljuciti u aktivnosti mjerodavnih oko uredenja opatijske luke,  kako bi se što prije i kvalitetno omogucilo korisnicima poboljšanje uvjeti za rad, prije svega domicilnim gospodarstvenicima koji se na dnevnoj bazi suocavaju sa ogranicenjima sadašnje lucke infrastrukture te tako gradonacelnik planira niz novih sastanka i kontakata u kratkom vremenskom roku.

Opatija