Održan prijem sportaša u sportskoj dvorani

Gradonacelnik Grada Opatije Ivo Dujmic i predsjednik Sportskog saveza grada Opatije Fernando Kirigin, primili su jucer u Sportskoj dvorani Marino Cvetkovic opatijske sportaše koji su u drugoj polovici 2016. godine ostvarili vrhunske rezultate. Ovom prilikom sportašima su bila urucena priznanja i prigodne nagrade.     PRIMLJENI SPORTAŠI     1. Matija Donevski, Rok Medimorec, Carlo Jurkovic, Nikola Štefanic (Klub Odbojke na pijesku Opatija) Matija, Rok, Carlo i Nikola bili su clanovi ekipe koja je u lipnju u Zagrebu osvojila 1. mjesto na Klupskom prvenstvu Hrvatske u kategoriji mladi kadeti.   2. Boris Seccareccia (Auto klub Opatija) U seniorskoj konkurenciji, na Kupu Hrvatske u Formula Driver vožnjama Boris je osvojio 1. mjesto u klasi 1.    3. Leo Cerni (Auto klub Opatija) Na Prvenstvu Hrvatske – disciplina A02 brdsko prevenstvo povijesnih automobila, Leo je osvojio 1. mjesto u klasi P1.   4. Mateo Šepic (Speed badminton klub Pešekani) Na 3. prvenstvu Hrvatske u crossmintonu, Mateo je ponovio prošlogodišnji uspjeh te je ponovo postao prvak Hrvatske u kategoriji U18.   5. Iva Kukuruzovic (Streljacki klub DVD Opatija) Na Prvenstvu Hrvatske za juniorke u disciplini serijska malokalibarska puška, 40 hitaca ležeci koje se održalo u Solinu 3. srpnja osvojila je 1. mjesto Iva je ove godine osvojila i 1. mjesto Lige Hrvatske serijskom zracnom puškom za kadete i kadetkinje u sezoni 2015/2016 u pojedinacnoj konkurenciji.   6. Viliam Prodan (AK Opatija Motorsport) Viliam je osvojio 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u rallyu u klasi 3, te je u ukupnom poretku Prvenstva Hrvatske u rallyu zauzeo 3. mjesto.   7. Edi Kuharic (AK Opatija Motorsport) Na Kupu  Hrvatske za juniore u Formula Driver vožnjama osvojio je prvo mjesto u klasi 7. Edi je takoder u konkurenciji za izbor najboljeg juniora Hrvatske u auto sportu.   8. Gala Zukic (Speed badminton klub Pešekani) Rezultat karijere ostvarila je Gala Zukic krajem srpnja u Francuskoj kada je na Europskom prvenstvu u kategoriji U14MIX, nastupajuci u kategoriji s djecacima osvojila trece mjesto i broncanu medalju što je rezultat vrijedan divljenja. Gala se protekli vikend okitila i titulom prvakinje Hrvatske u kategoriji U14.   9. Anton Baždaric (Karate klub Opatija) Anton je na Croatia Openu, jednom od najjacih turnira u ovom dijelu Europe, osvojio zlatnu medalju u kategoriji mladih kadeta iznad 57 kilograma.   10. Jana Redžic (Karate klub Opatija) Jana je na istom turniru osvojila 3. mjesto i broncanu medalju u kategoriji mladih ucenica do 28 kg.   11. David Milinovich (Karate klub Opatija) Na Svjetskom karate kupu održanom u srpnju u Umagu David je osvojio broncanu medalju u kategoriji ucenika do 40 kg.   12. Maja Zoric (Karate klub Opatija) Davidov uspjeh na istom prvenstvu ponovila je i Maja osvojivši 3. mjesto u kategoriji mladih seniorki iznad 68 kg.   13. Azra Saleš (Karate klub Opatija) Azra je  kao clanica Hrvatske seniorske reprezentacije u ekipnoj konkurenciji osvojila 3. mjesto na mediteranskom prvenstvu u Toledu. Ove godine osvojila je i srebro na europskom prvenstvu u Montpellieru kao clanica reprezentacije u ekipnoj konkurenciji, zatim 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu u kategoriji seniorki, 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske u kategoriji seniorki te 1. mjesto na Zlatnom pojasu Cacka.   14. Sava Deškovic i Sanja Lotspaich (Športsko ribolovni klub Icici) Na Svjetskom prvenstvu za seniorke u lovu štapom s obale koje se od 12. do 19. studenog održalo u Irskoj, Sava  i Sanja su kao clanice hrvatske reprezentaciju osvojile drugo mjesto i srebrnu medalju u ekipnoj konkurenciji.   15. Kristian Kolaj (Kickboxing klub Opatija Fight Club) Na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu za kadete i juniore koje se održalo u rujnu u Irskoj, Kristian je osvojio broncanu medalju u kategoriji juniora po K1 pravilima. Ako spomenemo da je ove godine postao i juniorski prvak Hrvatske po K1 pravilima u kategoriji do 57 kilograma jasno je da je iza Kristiana jedna jako uspješna godina.