Održan prijem za opatijske sportaše

Športski savez Grada Opatije i Grad Opatija  organizirali su u Sportskoj dvorani Marino Cvetkovic prijem za sve opatijske sportaše koje su u prvoj polovice 2016. godine ostvarili iznimne rezultate na vrhunskim svjetskim, evropskim i državnim natjecanjima.  Predsjednik ŠSGO-a Fernando Kirigin pozdravio je nazocne, a gradonacelnik Ivo Dujmic cestitao je nagradenima i urucio priznanja NAGRA?ENI SPORTAŠI 1. Rukometni klub Liburnija Opatija Na 16. otvorenom prvenstvu Hrvatske u mini rukometu za djevojcice i djecake 2005. godište i mlade, održanom u Karlovcu, djevojcice RK Liburnija Opatija osvojile su drugo mjesto u konkurenciji od 36 ekipa. 2. Raisa Gojak (Streljacki klub DVD Opatija) Raisa je zajedno s Pamelom Gubo Samardic i Mateom Kršanac bila clanica ekipe koja je osvojila 1. mjesto Lige Hrvatske 10 m serijska zracna puška usezoni 2015/2016. 3. Lucija Novak (Streljacki klub DVD Opatija) Na prvenstvu Hrvatske u gadanju serijskom zracnom puškom koje se u travnju održalo u Osijeku, Lucija je bila dio ekipe koja je postala seniorski prvak države. 4. Matea Kršanac (Streljacki klub DVD Opatija) U ekipi s Pamelom Samardic Gubo i Lucijom Novak osvojila je 1. mjesto na prvenstvu Hrvatske u gadanju serijskom zracnom puškom. 5. Gala Zukic (Speed badminton klub Pešekani) Na najjacem speed badminton turniru koji se održao u Budimpešti  pocetkom lipnja ove godine službenog naziva „8th ICO Hungarian Open“  vrijedan 1000 bodova Gala je osvojila 2. mjesto. 6. Mateo Šepic (Speed badminton klub Pešekani) Na turniru u slovenskom Podcetrku osvojio je 1. mjesto Masters serije 1000 pod nazivom “ICO Speedminton Slovenian open 2016” u kategoriji U18. 7. Iva Kukuruzovic (Streljacki klub DVD Opatija) 1. mjesto u pojedinacnoj konkurenciji na Prvenstvu Hrvatske u gadanju serijskom zracnom puškom za kadete i kadetkinje u sezoni 2015/2016. 8. Kristian Kolaj (Kickboxing klub Opatija Fight Club) Na prvenstvu Hrvatske koje je održano u travnju u Opatiji, Kristian Kolaj postao je juniorski prvak Hrvatske po K1 pravilima u kategoriji do 57 kilograma. 9. Ivan Stanic (Kickboxing klub Opatija Fight Club) Na prvenstvu Hrvatske titulom seniorskog prvaka Hrvatske okitio se i Ivan Stanic, koji je zlatnu medalju osvojio u disciplini kick light do 94 kilograma. 10. Pamela Samardic Gubo (Streljacki klub DVD Opatija) Pamela je osvojila  1. mjesto Lige HSS-a za sezonu 2015/2016 u pojedinacnoj konkurenciji. 11. Vedrana Brncic (Društvo sportova na moru Volosko) Na Otvorenom državnom prvenstvu u jedrenju na dasci klasa Funboard disciplina slalom, koje se krajem svibnja održalo u Vignju, Vedrana je osvojila 1. mjesto u ženskoj konkurenciji postavši tako prvakinja Hrvatske 12. Maja Zoric (Karate klub Opatija) Na Grand Prixu Croatia, jednom od najjacih medunarodnih turnira za mlade uzraste, Maja je osvojila trece mjesto i broncanu medalju u ktegoriji mladih seniorki +68kg. 13. Marin Slavic (Kickboxing klub Opatija Fight Club) Na jednom od najjacih kickboxing turnira u citavoj regiji, koji je okupio oko 1.500 natjecatelja iz 21 države diljem Europe, WAKO Europski kup, koji se održao u veljaci u Karlovcu, Marin je osvojio 2. mjesto u kategoriji do 63,5 kg po K1 pravilima. 14. Azra Saleš (Karate klub Opatija) Azra je osvojila srebro u sklopu Hrvatske seniorske reprezentacije u ekipnoj konkurenciji na europskom prvenstvu u Montpellieru. 15. Ivona Tubic (Karate klub Opatija) Osvojila je srebro na europskom prvenstvu u Montpellieru u sklopu Hrvatske seniorske reprezentacije u ekipnoj konkurenciji. 16. Enrico Marotti (Društvo sportova na moru Volosko) Na Svjetskom prvenstvu u jedrenju na dasci,  klasi funboard, disciplina slalom okitio se laskavom titulom viceprvaka svijeta. Svojoj je bogatoj kolekciji odlicja nakon zlatne europske medalje pridodao i srebrnu svjetsku te tako osigurao prvu seniorsku windsurfing medalju za Hrvatsku.