Održan turnir u odbojci na pijesku „Ičići Open Masters 2016“

Na plaži u Icicima je od 12. do 14. kolovoza u organizaciji Kluba odbojke na pijesku Opatija održan medunarodni turnir „Icici Open Masters 2016“. Na turniru je sudjelovalo tridesetak ekipa cija je kvaliteta rezultirala mnogim atraktivnim utakmicama, kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji. Natjecale su se ekipe iz Slovenije, Srbije, Bosne te najviše njih iz Hrvatske. U muškoj konkurenciji, po treci put zaredom, zlato su osvojili Slovenci, na celu s odlicnim Pokeršnikom koji je igrao u paru s mladim i perspektivnim Sergejem Drobnicem. Drugo mjesto je zauzeo naš najuspješniji hrvatski par Filip Silic i Ivan Zeljkovic. Trece mjesto otišlo je u ruke našem paru Matiji Gracinu i Jegoru Žukovskom, koji su u mecu za trece mjesto pobijedili par iz Srbije Miloša Milica i Aleksandra Gavrilova, koji je prvi put nastupio u Hrvatskoj. Kod djevojaka je zlato otišlo u Zagreb Valentini Vrbanc i Dini Becic, a koje su u finalu uvjerljivo pobijedile Saru Radanovic i Samantu Fabris. Oba para nastupila su i na Porec Majoru. Borba za trece mjesto vodila se izmedu dvije slovenske ekipe, u kojoj su Nina Kontrec i Mojca Pene pobijedile Tjašu Jancar i Dajanu Lucas. Prva cetiri mjesta osvojila su novcane nagrade u vrijednosti od 20 000 kuna, a nagrade su najboljima urucili predsjednica Turisticke zajednice Icici Tatjana Bartolin, zamjenica gradonacelnika Grada Opatije Marina Gašparic, predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslav Barac te izbornik ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Miroslav Aksentijevic „Publika je uživala u atraktivnim mecevima. Ove se godine prijavilo više ekipa iz Primorsko-goranske županije, što smatramo velikim uspjehom te je dokaz da smo ovaj atraktivan sport nakon mnogo godina uspjeli vratiti na Kvarner. Nadamo se  da cemo sljedece godine igrati u još boljim uvjetima te isticemo mogucnost igranja u vecernjim terminima“ kazao je  predsjednik kluba i direktor turnira Mladen ?ordevic te se zahvalio svim sudionicima turnira, Gradu Opatiji na pokroviteljstvu, brojnim sponzorima, kao i Hrvatskom odbojkaškom savezu na podršci.                                                                                                                 Icici Masters 2016 movie može se pogledati na Vimeo stranicama, a fotografije s turnira na Facebook stranici Kluba odbojke na pijesku Opatija.