Delegacija Grada Opatije na celu s gradonacelnikom Ivom Dujmicem u povodu obilježavanja predstojecih državnih praznika – Dana antifašisticke borbe koji se obilježava 22. lipnja i Dana državnosti koji je 25. lipnja – položila je danas prije podne vijence i zapalila svijece te minutama šutnje odala pocast stradalima i žrtvama i to kod spomenika poginulih hrvatskih branitelja u Opatiji, zatim kod spomenika palim antifašistickim borcima na groblju Opatija, potom na Centralnom križu na groblju Opatija, kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Voloskom, na spomenicima zbirnih i individualnih obilježja boraca II. svjetskog rata, te na grobljima u Voloskom, Klani, Lovranu. Kod obilježja stradalima u Spomen parku Jama u Icicima delegaciji se pridružio i Paolo Palminteri, generalni konzul Republike Italije u Rijeci koji je s gradonacelnikom Dujmicem položio vijence na spomenik i odao pocast žrtvama stradalim samo nekoliko dana prije okoncanja II. svjetskog rata. Obilježavanju uoci ovih državnih praznika bili su nazocni i roditelji poginulih branitelja u Domovinskom ratu s podrucja Liburnije, clanovi UABA Opatija, zatim Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata, predstavnici policije, vatrogasaca, i drugi…
Polaganje vijenaca u povodu obilježavanja Dana antifašističke borbe i dana državnosti
