PRIZNANJA ZA 28 IZVRSNIH OPATIJSKIH SPORTAŠA

U Vili Angiolini danas je održan prijem za 28 opatijskih sportaša koji su tijekom godine postigli vrhunske rezultate. Na uspjesima su im cestitali gradonacelnik Ivo Dujmic, predsjednik Sportskog saveza Grada Opatije Fernando Kirigin te zamjenici gradonacelnika Ernie Gigante Deškovic i Marina Gašparic. – Opatija je mali grad ciji sportaši postižu vrhunske rezultate i promoviraju nas diljem zemlje, Europe i svijeta. Na podrucju grada djeluju 32 sportske udruge koje unatoc neadekvatnoj sportskoj infrastrukturi postižu izvanredne uspjehe, kazao je gradonacelnik Ivo Dujmic te istaknuo kako je u gradskom proracunu predvideno 150 tisuca kuna za nagrade uspješnim sportašima, ali je vrhunskih uspjeha bilo puno i ispostavilo se da taj iznos nije dostatan, pa ce se on iduce godine povecati. – Situacija u opatijskom sportu se mijenja, naknade za vrhunske sportaše podigli smo 100 posto i još cemo ih povecati u vrijeme kada se zbog recesije vecina sredstava “reže”, a na Lipovici nice dugogodišnji san opatijskih sportaša – nova sportska dvorana, kazao je predsjednik Sportskog saveza Grada Opatije Fernando Kirigin te naglasio kako okupljenim sportašima koji su “krema” opatijskog sporta, želi još bolje rezultate u iducoj godini.   Priznanja su veceras dodijeljena sportašima i njihovim trenerima iz sljedecih klubova: 1. JEDRILICARSKI KLUB OPATIJA – ANJA HAMERLITZ  osvojila je  3.mjesto (broncana medalja) na Svjetskom juniorskom prvenstvu u klasi Laser 4,7 koje se je održalo u Argentini. Na Europskom prvenstvu za istu klasu u Austriji osvojila je 3. mjesto – broncanu medalju. – MARKO GACIC, PAVLE  ŽIVANOVIC, MARKO VUKSANOVIC, ANDRO GOLJA I TOMAS HAMERLITZ osvojili su drugo mjesto na ekipnom Prvenstvu Hrvatske za klasu Optimist održanom u Crikvenici.  TRENER DAMIR NAKRST   2. STRELJACKI KLUB DVD OPATIJA – ZLATKA HLEBEC, RAISA GOJAK, SUZANA LUNDER osvojile su 1.mjesto na ekipnom prvenstvu Hrvatske u kategoriji serijsko zracno oružje održano u Bjelovaru. Takoder, SUZANA LUNDER   u pojedinacnoj konkurenciji je veteranska prvakinja države  – IVAN KOŠTA kadetski je prvak države u gadanju zracnom puškom – medunarodni program. Takmicenje je održano  u Osijeku. – DALIBOR IVIC, IGOR DRNJEVIC, ŽELJKO REPAC državni su prvaci u veteranskoj konkurenciji u kategoriji 10 metara zracna puška ekipno. – MATEA KRŠANAC – kadetkinja,kao  clanica ekipe  juniorki kluba DVD „Opatija“  osvojila je 1. mjesto u juniorskoj ligi hss  nacionalni program, te je za sada najbolja hrvatska takmicarka u disciplini field target  (slobodne mete u prirodi), kategorije pcp puška na komprimirani zrak kao i u disciplini spring – zracna puška na oprugu.  TRENER DRAGAN CAKARDIC   3. JEDRILICARSKI KLUB TRAMONTANA – NIKOLINA PRTENJACA osvojila je na Prvenstvu Hrvatske u klasi Laser radial  u-19 (do 19 godina) u juniorskoj  konkurenciji  1. mjesto, te 3. mjesto u seniorskoj konkurenciji. Prvenstvo se je odžalo  u Splitu. TRENER SER?O NALIS   4. ŠPORTSKO RIBOLOVNI KLUB JADRAN – IGOR SUŠANJ bio je u sastavu državne selekcije u športskom ribolovu na moru u kategoriji u- 21  obala koja je  nastupila na svjetskom prvenstvu i osvojila ekipno drugo mjesto – srebrna medalja. Svjetsko prvenstvo je održano u Budvi, Crna gora. TRENER  ADRIJANO RUMORA   5. DRUŠTVO SPORTOVA NA MORU VOLOSKO – ENRICO MAROTTI je na državnom prvenstvu za neolimpijsku dasku – formula windsurfing osvojio 1.mjesto, te postao državni prvak za 2012. godinu. Takmicenje je održano u Vignju na Pelješcu.   6. STOLNOTENISKI KLUB OPATIJA 08 KARLA FRANOVIC, IVANA LESNICAR, MATEJA  ARLOVIC  I FRANCESCA RENNER ekipne su prvakinje  Hrvatske u kategoriji mladih kadetkinja. Prvenstvo je održanu u Zagrebu. TRENER DIEGO LIPOVŠEK   7. KARATE KLUB OPATIJA – AZRA SALEŠ je kao clanica reprezentacije Hrvatske u ekipnoj konkurenciji osvojila drugo mjesto – srebrna medalja na Europskom prvenstvu u Španjolskoj. Na medunarodnom turniru u Budimpešti osvojila je prvo mjesto. Isto tako, na medunarodnom otvorenom prvenstvu Hrvatske Cro open u Rijeci osvojila je drugo mjesto. – PETRA ŽIC I ANA – MARIA BARAK clanice su ekipe koja je obranila naslov i ponovno osvojila državno prvenstvo u ekipnoj juniorskoj konkurenciji  – kategorija borbe. Prvenstvo je održano u Biogradu na moru. TRENER DRAGUTIN GALINA   8. KARATE KLUB VOLOSKO – IVONA TUBIC na Europskom prvenstvu u kategoriji mladih seniorki u Azerbejdanu osvojila je trece mjesto – broncana medalju. Na Europskom prvenstvu kao clan ekipe hrvatske reprezentacije osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju. Na medunarodnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske Cro open u Rijeci osvojila je prvo mjesto – zlatna medalja u kategoriji mladih seniorki. – ROKO JANKOVIC osvojio je trece mjesto – broncana medalja u kategoriji 78+kg  na jakom medunarodnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske Cro open u Rijeci. – ZVONIMIR ŽIVKOVIC osvojio je trece mjesto – broncana medalja u kategoriji do 78 kg na  medunarodnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske Cro open u Rijeci. TRENER FEDOR NALIS BICIKLIZAM JOSIP RUMAC iz Poljana (18 godina) na Svjetskom  prvenstvu  u biciklizmu – cestovna utrka u Nizozemskoj  osvojio je  3. mjesto – broncana medalja u juniorskoj konkurenciji. Dionicu dugu 128,8 km prošao je u vremenu 3:00:45.