Gradonacelnik Ivo Dujmic susreo se danas prije podne s Lennartom Karlssonom, pocasnim gradaninom Opatije koji je ovu titulu stekao 2009. godine. Gradonacelnik je tom prigodom Karlssonu poklonio i nedavno tiskanu i prezentiranu novu monografiju Opatija i Bec Švedanin Lennart Karlsson desetljecima je prije stjecanja titule bio veliki prijatelj Opatije. Prvi je put posjetio Opatiju 1964. godine kao turisticki vodic i od tada dolazi svake godine, te je i promotor Opatije u Švedskoj i Skandinaviji.
Susret s Lennartom Karlssonom, počasnim građaninom Opatije
